Zapraszamy na kolejny warszat edukacyjny w ramach ROPT 2.0

Zaproszenie na warsztat edukacyjny pn. „Pokonać ubóstwo energetyczne i transportowe - jakie mamy instrumenty systemowej zmiany na poziomie lokalnym?” Zaproszenie na warsztat edukacyjny organizowany przez Polską Zieloną Sieć
Polska Zielona Sieć organizuje bezpłatny warsztat edukacyjny pn. „Pokonać ubóstwo energetyczne i transportowe - jakie mamy instrumenty systemowej zmiany na poziomie lokalnym?”, którego tematem będzie Społeczny Fundusz Klimatyczny, a poprowadzą go eksperci z Instytutu Reform.

Podczas warsztatu zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • Powiązanie Społecznego Funduszu Klimatycznego (SFK) z unijną dyrektywą ETS2.
  • Budynki i transport w ETS2.
  • SFK jako narzędzie redystrybucji środków w ramach UE (skala, źródła i zasady finansowania).
  • SFK na tle innych instrumentów i planów.
  • Ramy czasowe SFK.
  • Polityka społeczna a polityka klimatyczna, kluczowe wytyczne KE oraz przykłady działań.

PROWADZĄCY:

Wojciech Augustowski - starszy analityk ds. polityk publicznych. W Instytucie Reform zajmuje się projektami związanymi z jakościową analizą krajowych i europejskich polityk publicznych oraz wypracowywaniem dla nich zaleceń i rekomendacji. Ponadto jest odpowiedzialny za rozwój i realizację projektów z sektora governance. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w administracji centralnej, polegające m.in. na tworzeniu i realizacji projektów strategicznych, doradczych i legislacyjnych. W latach 2010-2015 pracował w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w latach 2015-2024 w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, w tym jako Naczelnik Wydziału Analiz i Ewaluacji, a następnie jako Naczelnik Wydziału ds. Miast i Adaptacji do Zmian Klimatu. Jest absolwentem Filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie oraz podyplomowych studiów z zakresu tworzenia i ewaluacji polityk publicznych w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego, a także z zakresu organizacji i prowadzenia konsultacji publicznych. 

Michał Wojtyło - analityk ds. polityk publicznych. W Instytucie Reform zajmuje się projektami dotyczącymi zarządzania strategicznego procesem dekarbonizacji, ze szczególnym uwzględnieniem sprawiedliwej transformacji energetycznej. Wcześniej był wicedyrektorem Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego (CAKJ) oraz zastępcą redaktora naczelnego portalu Klubu Jagiellońskiego (KJ), odpowiedzialnym za analityczne publikacje związane z politykami publicznymi i polityką międzynarodową. W ramach pracy dla KJ i CAKJ koordynował projekty, których efektem były m.in. raporty Centrum Analiz KJ oraz liczne wydarzenia eksperckie. W swoich publikacjach zajmował się głównie tematyką polityki energetyczno-klimatycznej i polityki unijnej. Absolwent elektrotechniki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, stosunków międzynarodowych oraz gospodarki i administracji publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. 

TERMIN I MIEJSCE:

Kiedy: 12 marca 2025 r.
O której: 10:00 - 14:30
Gdzie: Rawa.Ink - Miejski Inkubator Przedsiębiorczości, ul. Teatralna 17a, 40-003 Katowice.

REKRUTACJA:

Więcej szczegółów o warsztacie znajdziesz tutaj.
UWAGA! Aby wziąć udział w warsztacie musisz wypełnić formularz, który znajduje się pod tym linkiem.



Projekt pn. "Regionalne Obserwatorium Procesu Transformacji 2.0 (ROPT 2.0)" jest w 100% dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

Więcej informacji o projekcie ROPT 2.0 znajdziesz tutaj.