Bezpłatne spotkanie sieciujące dla NGO

Zaproszenie na bezpłatne spotkanie sieciujące dla NGO organizowane przez PZS Zaproszenie na bezpłatne spotkanie sieciujące dla NGO organizowane przez PZS

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć zaprasza na bezpłatne spotkanie sieciujące dla NGO w dniu 12 lutego 2025 r., którego tematem będzie „Adaptacja miast do zmiany klimatu”.

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • zwiększenie świadomości na temat istoty adaptacji miast do zmiany klimatu,
  • przedstawienie dobrych praktyk z innych polskich/europejskich miast jako namacalnej inspiracji do działania,
  • przedstawienie narzędzi i wiedzy potrzebnych do podejmowania działań, których wykorzystanie przyczyni się do kształtowania bardziej zrównoważonych polityk miejskich, łagodzących efekty zmiany klimatu dla mieszkańców śląskich miast.

PROWADZĄCY:

Agata Otrębska - ekspertka w zakresie rozwoju osobistego i aktywistka. Szkoli biznes oraz młodzież, kształci w zakresie pracy trenerskiej, coachingu i tutoringu. Współzałożycielka i aktywistka Śląskiego Ruchu Klimatycznego, a wcześniej współpracowniczka WWF oraz Fundacji Rzecz Społeczna.

Witold Szwedkowski - absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, od roku 2005 jako aktywista Miejskiej Partyzantki Ogrodniczej związany z obywatelskimi działaniami w zakresie ochrony zieleni, jest członkiem zespołu projektu Archiclima, przedsięwzięcia, którego celem jest skuteczne wsparcie zarządców i właścicieli nieruchomości w budowaniu odporności na skutki zmian klimatu, członek rady programowej Fundacji Grunt Od Nowa, stały współpracownik miesięcznika Zieleń Miejska, członek Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu SAK.

Ewa Surowiec - z wykształcenia pedagożka i kulturoznawczyni, z zawodu organizatorka pracy artystycznej, menedżerka kultury i koordynatorka dostępności. Z zamiłowania zaś aktywistka miejska. Urodziła się i wychowała w Bytomiu. Zaangażowana w sprawy miasta, regionu oraz w działania na rzecz zwiększania świadomości mieszkańców dot. dziedzictwa kulturowego, zielonej infrastruktury miast, a także wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego. Autorka projektów społecznych i edukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz grup wykluczonych. Jest jedną z inicjatorek powołania i uruchomienia bytomskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, a także pomysłodawczynią wydarzeń sieciujących 3 sektor w mieście. Protestowała w obronie sztandarowych imprez kulturalnych w Bytomiu, nieuzasadnionej wycinki drzew na głównych arteriach miasta, włączała się w wiele inicjatyw na rzecz jego mieszkańców. Żywi przekonanie, że tylko inwestycja w usługi publiczne i zieleń może być gwarantem wysokiej jakości życia w naszym kraju.

TERMIN I MIEJSCE:

Kiedy: 12 lutego 2025 r.
O której: 10:00 - 14:30
Gdzie: D9 Space, ul. Dyrekcyjna 9, 40-013 Katowice, sala S1

REKRUTACJA:

Więcej szczegółów o spotkaniu znajdziesz tutaj.
UWAGA! Aby wziąć udział w spotkaniu musisz wypełnić formularz, który znajduje się pod tym linkiem.



Więcej informacji o projekcie ROPT 2.0 znajdziesz tutaj.