Warsztaty innowacji dla przedsiębiorców, wynalazców i pionierów technologii, poświęconych obszarowi Medycyny

2023-05-26 10:00 (Piątek)
Centrum Biurowo-Szkoleniowym przy ul. Moniuszki 7 w Katowicach
Zapraszamy do udziału w warsztatach w ramach projektu "Regionalne obserwatorium procesu transformacji (ROPT)", które odbędą się 26 maja br.

Organizator

Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa

Termin i miejsce spotkania

Kiedy: 26 maja 2023 r. (piątek)
O której: 10:00-15:00
Gdzie: Centrum biurowo-szkoleniowe Moniuszki 7, Katowice

Zasady rekrutacji

Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej (formaty w PDF i WORD w załączenikach) odesłanie jej na adres: warsztaty@giph.com.pl do 18 maja 2023 r. włącznie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Tematyka

Warsztaty mają na celu popularyzację najnowszych trendów technologicznych oraz przybliżenie wybranych zagadnień z zakresu regionalnych inteligentnych specjalizacji województwa śląskiego (RIS). W trakcie majowego spotkania będzie to obszar technologii medycznych. Wykład ekspercki  "Służba, usługa czy obowiązek zdrowia. O ludziach i technologii, o potrzebach i możliwościach, o domu, mieście, Śląsku i ..." wygłosi dr. hab. n.med., Zbigniew Nawrat, prof. IPS, dyrektor kreatywny w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi, adiunkt w Katedrze Biofizyki na Wydziale Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Robotyki Medycznej. 

Ważną częścią warsztatów będzie segment poświęcony przedstawianiu możliwych źródeł wsparcia dla przedsiębiorstw, w tym w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Przedstawiciele Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości omówią możliwe obszary wsparcia oraz terminy planowanych naborów.

Warsztaty poprowadzi dr Marcin Baron z Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, ekspert z zakresu innowacyjności oraz polityki regionalnej.

Planowane spotkania:

Poprzednie warsztaty odbyły się w dniach 28 lutego, 24 marca oraz 14 kwietnia 2023 r. i dotyczyły odpowiednio obszarów Zielonej Gospodarki (Technologii dla środowiska), Energetyki oraz Technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT). Kolejne odbędą się w następujących terminach:

  • 15 czerwca 2023 r. – Materiały i nanomateriały,
  • 7 września 2023 r. – Transport.

Projekt ROPT

Warsztaty realizuje Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa jako partner projektu „Regionalne Obserwatorium Procesu Transformacji (ROPT)”.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu RPO WSL 2014-2020 (I. Nowoczesna gospodarka, działanie 1.4. Wsparcie ekosystemu innowacji, poddziałanie 1.4.3. Zarządzanie i wdrażanie regionalnego ekosystemu innowacji województwa śląskiego transformacja regionu).

Liderem projektu jest Województwo Śląskie.

Załączniki
Agenda warsztatów innowacji 26.05.2023 Medycyna [PDF 590,1kB]
Warsztaty innowacji_Medycyna - karta zgloszenia [DOCX 68,0kB]
Warsztaty innowacji_Medycyna - karta zgloszenia.pdf [PDF 258,0kB]