Konferencja „Transformacja Śląska” już 10 czerwca w Dąbrowie Górniczej
Jak będzie wyglądała transformacja województwa śląskiego w najbliższych latach?
O finansowaniu zmian po 2027 roku, przyszłości miast, roli sztucznej inteligencji oraz wyzwaniach stojących przed regionem będą rozmawiać eksperci administracji, nauki i praktycy rozwoju regionalnego podczas konferencji „Transformacja Śląska”.
Co?
Konferencja poświęcona wyzwaniom i przyszłości transformacji województwa śląskiego. W programie m.in.:
- finansowanie transformacji ze środków UE w perspektywie 2028–2034,
- sprawiedliwa transformacja regionu,
- przyszłość miast Górnego Śląska,
- sztuczna inteligencja i rozwój regionu,
- governance i współpraca w procesie transformacji,
- panel dyskusyjny z udziałem ekspertów.
W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele administracji publicznej, środowiska akademickiego oraz eksperci zajmujący się rozwojem regionalnym i transformacją gospodarczą.
Gdzie?
Akademia WSB
ul. Zygmunta Cieplaka 1C
41-300 Dąbrowa Górnicza
Kiedy?
10 czerwca 2026 r.
godz. 10:00–13:00
Organizator
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Katowicach.
Zgłoszenia
Zgłoszenia należy przesyłać na adres: katowice@pte.pl
W zgłoszeniu należy podać:
- imię i nazwisko,
- nazwę organizacji.
Termin zgłoszeń: do 8 czerwca 2026 r.
Udział w konferencji wymaga potwierdzenia przez organizatora.