Konferencja „Transformacja Śląska” już 10 czerwca w Dąbrowie Górniczej

zdjęcie 2.png

Jak będzie wyglądała transformacja województwa śląskiego w najbliższych latach?

O finansowaniu zmian po 2027 roku, przyszłości miast, roli sztucznej inteligencji oraz wyzwaniach stojących przed regionem będą rozmawiać eksperci administracji, nauki i praktycy rozwoju regionalnego podczas konferencji „Transformacja Śląska”.

Co?

Konferencja poświęcona wyzwaniom i przyszłości transformacji województwa śląskiego. W programie m.in.:

  • finansowanie transformacji ze środków UE w perspektywie 2028–2034,
  • sprawiedliwa transformacja regionu,
  • przyszłość miast Górnego Śląska,
  • sztuczna inteligencja i rozwój regionu,
  • governance i współpraca w procesie transformacji,
  • panel dyskusyjny z udziałem ekspertów.

W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele administracji publicznej, środowiska akademickiego oraz eksperci zajmujący się rozwojem regionalnym i transformacją gospodarczą.

Gdzie?

Akademia WSB
ul. Zygmunta Cieplaka 1C
41-300 Dąbrowa Górnicza

Kiedy?

10 czerwca 2026 r.
godz. 10:00–13:00

Organizator

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Katowicach.

Zgłoszenia

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: katowice@pte.pl

W zgłoszeniu należy podać:

  • imię i nazwisko,
  • nazwę organizacji.

Termin zgłoszeń: do 8 czerwca 2026 r.

Udział w konferencji wymaga potwierdzenia przez organizatora.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Departament Rozwoju i Transformacji Regionu

Adres siedziby:
ul. Plebiscytowa 36, 40-041 Katowice
Adres korespondencyjny:

ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice
E-mail:
transformacja@slaskie.pl

Powrót na początek strony